Vama Pe De Rost

Just In 2 Abonamente Pentru 3 Zile La B Estfest Blog Gum Food

Marsul Pentru Viata Street View Scenes Views

Timisorenii S Au Distrat Ca Londonezii La Fratelli Concert Timisoara

Inspirat de o discuție cu o elevă de clasa a 8 a tudor chirilă a scris versurile noii piese vama pe de rost ce fac referire la sistemul de educație din românia.

Vama pe de rost. 643445523456433 am note mari dar nu mi place nimic. în societatea noastră copiii sunt bătuţi umiliţi în. Sunt un număr. Vama vama veche pe de rost lyrics.

ştiri pe aceeaşi temă tudor chirilă. Intrând în vorbă cu ea tudor a întrebat o în treacăt dacă mai au de învățat pe de rost comentariile la română și spre surprinderea lui răspunsul a fost afirmativ. Trupa vama a lansat piesa şi videoclipul pe de rost un manifest ce vizează problemele din sistemul de învăţământ românesc. Versurile melodiei pe de rost interpretata de vama 643445523456433 643445523456433 643445523456433 643445523456433 am note mari dar nu mi place nimic sunt un numar intr un sistem n am voie sa ntreb invat pe de rost numai prostii intreaba e rusinos scoala iti amintesti ce mic eram cum mi ai promis c ai sa ma cresti scoala cum naiba vrei sa cresc.

Tudor chirilă a fost inspirat să le compună după o întâlnire întâmplătoare cu o elevă din clasa a 8 a care a venit să i ceară un autograf. Tudor chirilă a fost inspirat să le compună după o întâlnire întâmplătoare cu o elevă din clasa a 8 a care a venit să i ceară un autograf. Versurile noii piese vama pe de rost au fost construite din perspectiva unui elev de liceu. Versurile noii piese vama pe de rost au fost construite din perspectiva unui elev de liceu.